Poniedziałek, 18 lutego 2019, 17:52:38 CET
Strona główna arrow Nowiny arrow Poczytaj o mojej klasie w prasie - konkurs "S'cool akcja"
 
Menu główne
Strona główna
Nowiny
Analiza Matury 2010
Sukcesy
Dla gimnazjalistów
Księga gości
Szukaj
Publikacje nauczycieli
Panel Administratora
Forum
Dla Kandydatów
Procedury rekrutacji
O szkole
Adres
Statut
Historia
Hymn
Tytuł Najlepszego Absolwenta
Kalendarz roku szkolnego
Lista postaci
Dyrekcja
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Absolwenci
Administratorzy
Rada Rodziców
Unia Absolwentów
Linki
Chór Kantylena
Podręczniki
Kółko Turystyczne
English Zone
Zdrowy styl życia
Youth in action
Interactive exercises
Jugend Debattiert
Polskie szkoły i młodzież w CERN
Warsztaty dziennikarskie
Studia - informator emta.pl
Usuwamy azbest
Astronomia
Warsztaty Dziennikarskie
UFF
Lubelska Grupa Filmowa
Statystyka
OS: FreeBSD
PHP: 5.2.11
MySQL: 5.1.36
Czas: 17:52
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Użytkownicy: 426
Nowości: 921
Odsyłacze: 1
odwiedzających: 6102304

 
 
Poczytaj o mojej klasie w prasie - konkurs "S'cool akcja" Drukuj E-mail
Uczniowie 1e i 3c z III LO im. Unii Lubelskiej w Lublinie mają szansę wyjechać całą klasą na wycieczkę do Paryża lub Berlina. Jedyne, co muszą zrobić, to wygrać konkurs "S'cool akcja" organizowany przez Orange.

Image

Uczniowie z III LO w Lublinie odnieśli pierwszy sukces w konkursie Orange S'cool Akcja!

Nie tak dawno prosiliśmy Was o głosy na Unitów w konkursie Orange S'cool Akcja. Dzięki Waszym dobrym chęciom i zapałowi uczniów III LO odnieśli oni pierwszy sukces - w grudniowym etapie zajęli trzecie miejsce i wygrali iPody. Teraz znów proszą o pomoc.

- Zupełnie nie spodziewaliśmy się, że będziemy w czołówce. Na tyle drużyn i na tyle świetnych projektów zajęcie trzeciego miejsca w rankingu ogólnym to duży sukces - mówi Kasia, uczennica klasy 1 e. - Dwa tygodnie i osiem tysięcy głosów? Kto by pomyślał? Wszyscy gratulują nam sukcesu, a to przecież dopiero pierwszy etap!

Unici nie osiadają na laurach, można już obejrzeć i zagłosować na ich nowe filmy. Jednym z nich jest Alternatywny Przewodnik po Lublinie, który stworzyły Natalia Kowalczyk, Dorota Podsiadły i Karolina Grzybowska. Ten odniósł ogromny rozgłos.

- Dostajemy maile i wiadomości na Facebook'u od ludzi, których do tej pory nie znałyśmy. Piszą nam, że głosują i są zachwyceni naszymi pomysłami. To cieszy ale i motywuje do dalszej pracy - mówi Natalia.

- Akcja promocyjna naszego udziału w konkursie trwa. Rozdajemy ulotki na Krakowskim Przedmieściu, działa poczta pantoflowa ale i otrzymałyśmy zaproszenie do telewizji, by opowiedzieć parę słów o tym przedsięwzięciu.

Głosowanie trwa do niedzieli 23 stycznia, a oddawać głosy można codziennie, na każdy z czterech projektów.
MM Lublin, 15.01.2011 r.

- Łącznie są cztery etapy, a w każdym z nich cztery zadania do wykonania, w tym m.in. nagranie piosenki, zrobienie fotoreportażu czy nakręcenie filmu. Jak na razie idzie nam całkiem nieźle. Jesteśmy już na czwartym miejscu w rankingu i na poważnie myślimy o wygranej - mówi Natalia Kowalczyk z kl. 1 e, kierowniczka grupy "Unici". Jak do tej pory klasa nagrała m.in. piosenkę o swojej szkole, przygotowała  najciekawszą lekcję na najnudniejszy możliwy temat (humaniści wybrali "Siły bezwładności w neinercjalnych układach odniesień"), a także zorganizowali I Mistrzostwa Lublina w Niczym Specjalnym.

Drugą "unijną" grupą, która bierze udział w zabawie są Dziarscy Dziennikarze z kl 3 e, którzy w rankingu plasują się tuż za "Unitami" . Młodzi żurnaliści przygotowali m.in. krótki filmik reklamujący szkołę. - Najważniejsze jest to, że świetnie się bawimy i przy okazji spełniamy się filmowo i artystycznie. Mamy już kilka pomysłów na kolejne zadania. W następnym etapie chcemy stworzyć alternatywny przewodnik po Lublinie. Wyjdziemy do ludzi, zapytamy o ich ulubione miejsca. Dzięki temu powstanie prawdziwy przewodnik po mieście, który pokaże miejsca, gdzie lublinianie najchętniej spędzają czas - dodaje Kowalczyk.

Efekt pracy lubelskich uczniów można zobaczyć na stronie internetowej: www.scoolakcja.pl. Tam też można oddać głosy na lubelskich uczniów i pomóc im w wygraniu konkursu.
Kurier Lubelski, 20. 12. 2010 r.