Poniedziałek, 18 lutego 2019, 17:22:15 CET
Strona główna arrow Nowiny arrow Lekcje z Piotrem Załuskim 16 i 17 listopada
 
Menu główne
Strona główna
Nowiny
Analiza Matury 2010
Sukcesy
Dla gimnazjalistów
Księga gości
Szukaj
Publikacje nauczycieli
Panel Administratora
Forum
Dla Kandydatów
Procedury rekrutacji
O szkole
Adres
Statut
Historia
Hymn
Tytuł Najlepszego Absolwenta
Kalendarz roku szkolnego
Lista postaci
Dyrekcja
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Absolwenci
Administratorzy
Rada Rodziców
Unia Absolwentów
Linki
Chór Kantylena
Podręczniki
Kółko Turystyczne
English Zone
Zdrowy styl życia
Youth in action
Interactive exercises
Jugend Debattiert
Polskie szkoły i młodzież w CERN
Warsztaty dziennikarskie
Studia - informator emta.pl
Usuwamy azbest
Astronomia
Warsztaty Dziennikarskie
UFF
Lubelska Grupa Filmowa
Statystyka
OS: FreeBSD
PHP: 5.2.11
MySQL: 5.1.36
Czas: 17:22
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Użytkownicy: 426
Nowości: 921
Odsyłacze: 1
odwiedzających: 6102256

 
 
Lekcje z Piotrem Załuskim 16 i 17 listopada Drukuj E-mail
W szkolnej codzienności często marzymy o innych lekcjach, spotkaniach, poznawaniu nowych ludzi i ich światów. Taką okazją będą właśnie lekcje z Piotrem Załuskim, który przybędzie do naszej szkoły na zaproszenie p. prof. Beaty Brożek i opowie nam m. in. o swoich pasjach, poszukiwaniach, spotkaniach ze Zbigniewem Herbertem, fascynacjach romantyzmem i jego tajemnicach :)
Piotr Załuski to zodiakalny koziorożec, urodzony w Lublinie. Ceniony polski reżyser-dokumentalista. Człowiek, którego życie jest doskonałym scenariuszem filmowym, dotychczas nie wykorzystanym.
Absolwent Uniwersytetu Wrocławskiego oraz zaocznego Wyższego Seminarium Zawodowego Realizacji Telewizyjnych przy PWSFTIT w Łodzi. Karierę rozpoczął jako współpracownik TVP Wrocław, rok później dziennikarz i realizator tej stacji. Uczestnik wielu inicjatyw na rzecz odnowy w polskich mediach. Przewodniczący Krajowej Komisji Pracowników Radia i Telewizji "S", współtwórca radia "S". Internowany w Ośrodku Odosobnienia we Wrocławiu, w późniejszym czasie przeniesiony do Grodkowa, a następnie zwolniony. Zasmakował również obczyzny, przebywał na emigracji w RFN. W Monachium pracował jako dziennikarz i autor kilku cykli programowych Rozgłośni Polskiego Radia Wolna Europa oraz pism emigracyjnych. Po powrocie do kraju, ponownie pracownik TVP Wrocław, wykładowca w Katedrze Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Warszawskiego, kierownik Regionalnej Agencji Producenckiej TVP, przede wszystkim scenarzysta i reżyser. Twórca wielu filmów między innymi: "Ogród Barbarzyńcy", "Miniatury Włoskie", "Druga Arka Noego", "Herbert. Fresk w kościele" oraz wielu innych równie perfekcyjnych filmów.
Spotkania z Piotrem Załuskim, laureatem m.in. nagrody dziennikarskiej im. Tadeusza Szweda, w naszej szkole odbędą się 16-17 listopada; skupione zostaną wokół postaci Zbigniewa Herberta i Adama Mickiewicza. Obejrzymy film pt."Herbert. Fresk w kościele", który jest ilustracją i rozwinięciem poglądu mówiącego o tym, że  powinnością artysty jest „wymierzać widzialnemu światu sprawiedliwość i piękno”. Posłuchamy również zapowiedzi nowej książki Piotra Załuskiego pt. „Poeci, szaleńcy i żandarmi”, która ukaże się na wiosnę 2011roku, a poświęcona jest niezwykłej epoce i ludziom współczesnym Mickiewiczowi. Autor  zaprezentuje jej fragmenty, a następnie zaprosi do rozmowy. Na spotkaniu będą też niespodzianki!!!! :)
Karolina Musz, klasa 2d