Środa, 21 sierpnia 2019, 07:04:46 CEST
Strona główna arrow Nowiny arrow Koncert piosenki francuskiej
 
Menu główne
Strona główna
Nowiny
Analiza Matury 2010
Sukcesy
Dla gimnazjalistów
Księga gości
Szukaj
Publikacje nauczycieli
Panel Administratora
Forum
Dla Kandydatów
Procedury rekrutacji
O szkole
Adres
Statut
Historia
Hymn
Tytuł Najlepszego Absolwenta
Kalendarz roku szkolnego
Lista postaci
Dyrekcja
Nauczyciele
Uczniowie
Samorząd Uczniowski
Absolwenci
Administratorzy
Rada Rodziców
Unia Absolwentów
Linki
Chór Kantylena
Podręczniki
Kółko Turystyczne
English Zone
Zdrowy styl życia
Youth in action
Interactive exercises
Jugend Debattiert
Polskie szkoły i młodzież w CERN
Warsztaty dziennikarskie
Studia - informator emta.pl
Usuwamy azbest
Astronomia
Warsztaty Dziennikarskie
UFF
Lubelska Grupa Filmowa
Statystyka
OS: FreeBSD
PHP: 5.2.11
MySQL: 5.1.36
Czas: 07:04
Caching: Disabled
GZIP: Disabled
Użytkownicy: 426
Nowości: 921
Odsyłacze: 1
odwiedzających: 6299237

 
 
Koncert piosenki francuskiej Drukuj E-mail

" Ne me quitte pas" - tą piękną balladą rozpoczął się w czwartek 11 stycznia pierwszy w naszej szkole koncert piosenki francuskiej. Razem z prowadzącymi: Agnieszką Malinowską i Michałem Gieczewskim przenieśliśmy się w świat muzyki rodem z Paryża. Poznaliśmy niejedno jej oblicze: zarówno nastrojowe kompozycje J. Brella (w wykonaniu Eweliny Wronki) czy Lary Fabian (Agata Królikowska), jak i utwory pochodzące z francuskich musicali (Weronika Sosnowska) oraz filmów znanych z dzieciństwa (trio: Anna Wójcik, Gosia Patryn i Gosia Santarek). Nie zabrakło także piosenek "małego wróbelka" czyli nieśmiertelnej Edith Piaf (Karina Księżniak, Wiola Wolińska).

Image

Ostatnia odsłona muzyki francuskiej była niemałym zaskoczeniem - któżby bowiem skojarzył ją z rytmami samby? "Quand ja vois" w wykonaniu Michałą Haratyma poderwało publiczność do tańca i w spólnej zabawy. Miłym zaskoczeniem spotkania okazało się doskonale znane klasom uczącym się francuskiego "J aime le soleil".

 Jest to już kolejny dzień związany z kulturą Francji w naszym liceum (Dzień z kuchnią francuską, 9 XI 2006 r.) zorganizowany pod kierunkim p. Sylwi Niedźwiadek.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image